Delegacja przedstawicieli Natural Resources Institute Finland (Luke) z Helsinek – Balice, 26 września 2024 roku

Dnia 26 września 2024 roku, w Instytucie Zootechniki PIB, gościliśmy delegację przedstawicieli Natural Resources Institute Finland (Luke) z Helsinek.

Gości oficjalnie powitała prof. dr hab. Małgorzata Świątkiewicz wraz z Zastępcą Dyrektora ds. Nauki prof. dr. hab. Sylwestrem Świątkiewiczem, który również przedstawił ogólne informacje nt. działalności Instytutu. Krzysztof Paleczny z Zespołu ds. Współpracy z Praktyką, Transferu Wiedzy i Innowacji przybliżył natomiast historię Pałacu Radziwiłłów w Balicach.

Delegaci mieli okazję zwiedzić Zakład Biotechnologii Rozrodu i Kriokonserwacji, o którego działalności opowiedział dr hab. Jacek Jura, prof. IZ PIB, a także Zakład Hodowli Drobnego Inwentarza, który zaprezentował dr inż. Przemysław Pol. Podczas kilkugodzinnej wizyty goście odwiedzili zakłady naukowe znajdujące się w Aleksandrowicach. Zakres prac prowadzonych w  Zakładzie Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa zaprezentowała prof. dr hab. Małgorzata Świątkiewicz wraz z mgr inż. Kingą Szczepanik. W tematykę polskich ras rodzimych owiec wprowadziła mgr inż. Iga Peist z Zakładu  Hodowli Owiec i Kóz.