Szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Nowego Targu – Balice, 2 lipca 2024 roku

W dniu 2 lipca 2024 roku, po raz kolejny, gościliśmy w Zakładzie Biotechnologii Rozrodu i Kriokonserwacji (ZBRK) nauczycieli i młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.

Zespół ZBRK przygotował warsztaty dotyczące biotechnologii rozrodu pszczół. Podczas zajęć praktycznych pt. „Pobieranie i ocena nasienia trutni oraz jego wykorzystanie do inseminacji matek pszczelich” uczestnicy mieli możliwość samodzielnego pobierania nasienia trutni oraz oceny jego jakości, jak również zapoznali się z technikami przygotowania nasienia do inseminacji i procedury kriokonserwacji.