Przejdź do treści

Akredytacja ICAR dla IZ PIB

  • Bez kategorii

Uprzejmie informujemy, że z dniem 3 marca 2021 roku, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy reprezentowany przez Zakład Hodowli Bydła uzyskał ponowną akredytację ICAR (Międzynarodowy Komitet ds. Kontroli Użytkowości Zwierząt) dla centrów obliczeniowych w zakresie interpretacji danych DNA „ICAR Parentage Analysis Accreditation for DNA Data Interpretation Centres” umożliwiającą prowadzenie kontroli pochodzenia zwierząt w tym bydła na markerach SNP. Tym samym stał się 23 centrum obliczeniowym na świecie oraz jedynym w Polsce ośrodkiem umożliwiającym tego typu analizy. Pełną listę akredytowanych podmiotów można znaleźć na stronach ICAR.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że uzyskanie akredytacji przez Instytut Zootechniki PIB zgodnie z procedurami ICAR (Two DNA-baded services) umożliwia pełną analizę rodowodów zarówno na markerach STR (realizowane przez Laboratorium Genetyki Molekularnej) oraz na markerach SNP (realizowane przez Zakład Hodowli Bydła w ramach oceny genomowej zwierząt).

Zapraszamy do odwiedzenia strony crs.izoo.krakow.pl gdzie prezentowane są wyniki weryfikacji pochodzenia prowadzonej dla bydła mlecznego na markerach SNP.