Przejdź do treści

Małopolski Festiwal Innowacji 2021

  • Bez kategorii

Małopolski Festiwal Innowacji odbył się w dniach 21 – 27 czerwca 2021 roku zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Już po raz 11. jego organizatorzy umożliwili zaprezentowanie innowacji i nowoczesnych technologii, rozmowy nt. przedsiębiorczości oraz współpracy pomiędzy nauką i biznesem, a także poznanie wynalazców i ich twórców.

Realizatorem projektu Innowacyjna Małopolska był Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.

Podczas MFI Instytut Zootechniki PIB zaprezentował najnowsze rozwiązania z zakresu biologii molekularnej jako wsparcie dla rolnictwa, przemysłu, farmakologii sądów i prokuratur. Szerokiemu gronu naukowców, wynalazców i przedsiębiorców przedstawiono możliwość zaadaptowania nowoczesnych technologii laboratoryjnych jako szybką i wygodną alternatywę standardowych rozwiązań. Pracownicy Zakładu Biologii Molekularnej Zwierząt wyjaśnili w jaki sposób badania laboratoryjne od wielu lat wspierają świadomą hodowlę zwierząt, i nie tylko.

Film Biologia molekularna jako wsparcie dla rolnictwa, przemysłu, farmakologii oraz kryminalistyki można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=VV18_fhDk9Y